"Nemoc na nás nesedne, aby nás trápila, ale abychom se zastavili, zamysleli a něco se naučili."

H. Synková

Co je psychoterapie

Dnes už přesně neplatí, že psychoterapie je "léčba slovem". O něco výstižnější je popsat psychoterapii jako léčbu komunikací. A také jako léčbu komunikace. Je to léčba vztahem a léčba našich vztahů, vztahovosti vůbec. Vztahovat se k lidem a ke světu je totiž možné i jinak než jen slovy. Komunikovat lze hudbou, tancem, výtvarným projevem, zpěvem… A všech těchto způsobů komunikace dnešní psychoterapie dokáže využívat.

Přečíst celý článek: Co je psychoterapie

Úvod do psychosomatiky a psychoterapie

Psychosomatika a psychoterapie

Cítíte-li například bolest a váš lékař vám po vyšetření sdělil, že nejste nemocní, protože všechny nálezy jsou normální, neříká vám tak docela pravdu. Přesně by měl říci, že příčina bolesti se nenachází na místě, kde ji pociťujete, ale ve vašem mozku. To neznamená, že by tato bolest nebyla opravdová nebo

Přečíst celý článek: Úvod do psychosomatiky a psychoterapie

O psychosomatice

Úvodem je třeba uvsét na pravou míru dojem, že psychsomatika je jakousi vědečtější verzí léčitelství. Ve skutečnosti je psychosomatika na příklad v SRN, Rakousku nebo ve Švýcarsku již mnoho let organizována jako oficiální nadstavbový lékařský obor, v kterém se vzdělávají praktičtí lékaři, internisté, dermatologové a jiní specialisté.

Přečíst celý článek: O psychosomatice

Kde mě najdete?

Adresa: Pod kaštany 3, Praha 6 (100m od metra Hradčanská)

Telefon:

Twitter:

Email:

737 444 577

@Markon612

18strela@gmail.com

 

 

Přihlášení